Čia galioja bendradarbiavimo principas - laimėti turi visi !

Mūsų tikslas - pridėtinės vertės sukūrimas
Mūsų vertybės - patikimumas ir partnerystė
Mūsų įrankiai - žinios plius pažangios technologijos

IN-TECH arrow IP telefonijos sprendimas
 E-mail


Žemiau parodyta IP telefonijos įdiegimo schema. Galimų įdiegimo variantų yra daug ir įvairių. Šiuo atveju pavaizduota tariamos kompanijos keturių skyrių sujungimo schema.

Puslapio apačioje pateiktas schemos komentaras ir trumpas naudojamų terminų žodynėlis.


Image


Komentarai
Šioje kompanijoje vartotojai gali skambinti vieni kitiems tarp keturių skyrių nemokamai - naudodamiesi korporatyviniu WAN tinklu. Skyriuje "Vilnius 2" yra tik IP telefonai be jokios papildomos įrangos, todėl toks sprendimas yra finansiškai patrauklus. Pinigai taip pat taupomi, skambinant tarpmiestiniais numeriais. Pvz.: jeigu iš Vilniaus yra skambinama į Kauną, skambučiai nemokamai nukeliauja WAN tinklu ir pasiekia Kauno abonentą Kaune esančiu sujungimu su Telekomu miesto tarifais.
Vilnius 1. Šiame skyriuje yra naudojami Power over Ethernet (PoE) adapteriai. Todėl telefonams nereikia papildomo maitinimo laido. Sujungimui su PSTN (pvz.: Telekomu) yra naudojama IP PBX plokštė su įdiegtu ISDN duetu (BRI). Vienas kompiuteris yra įjungtas ne tiesiai į tinklą, o per integruotą dviejų sąsajų komutatorių, esantį IP telefone.
Vilnius 2. Šiame skyriuje yra tik IP telefonai. Skambučiai į miestą yra leidžiami per kompanijos skyrių "Vilnius 1". Taip pat šiame skyriuje naudojamas komutatorius su integruotu PoE palaikymu. Tai reiškia, kad telefonai yra maitinami tiesiai iš komutatoriaus be papildomu adapterių.
Kaunas. Šiame skyriuje kompanija jau turi tradicinį PBX'ą, kuris yra sujungtas su šliuzu (gateway) ir įjungtas į tinklą. Taip pat skyriuje yra pastatytas dar vienas IP PBX'as (pvz.: dėl telefonų tarpusavio suderinamumo problemų). Kai kurie telefonai yra maitinami per PoE, kiti tiesiog atskiru maitinimo laidu. Sujungimas su PSTN atliktas per esamą PBX'ą, naudojant keturias analogines linijas.
Klaipėda. Šiame skyriuje kompanija turi šliuzą (gateway) į Telekomą. Bendraujant su kitais kompanijos darbuotojais naudojamas telefonas, kuris registruojasi į skyriuje "Vilnius 1" esantį IP PBX'ą.


Trumpas naudojamų terminų žodynėlis